| SatraBenzbest a întrebat:

Inainte de toate,nu vreau raspunsuri cu:Sa te lasi ca iti face rau,ca stiu asta deja.Bun, am aproape 14 ani (sunt fata)si azi am incercat sa fumez din 3 tigari deodata inainte de scoala si dupa cateva minute mi-a venit rau si am vomitat.Din ce cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mymy123 a răspuns:

Nu e bine ce faci, și eu am fost fumătoare și am 17 ani, adică am fumat2 ani mai precis de la 14 și pe la 16 ani jumate m-am lăsat și in acel timp am incercat și eu sa fumez din 3 tigari și tot așa am vomitat sti de ce? Fiindcă organismul nu suporta acest viciu și încearcă sa te oprească, mai precis dacă vomiți după ce fumezi, nu îți permite organismul, așa mi-a explicat și mie cineva

122 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Voma este o manifestare a organismului de a da afara tot ceea ce nu-i face bine. Fumul propriu zis se duce; dar substantele cancerigene ale acestuia se duc in sange. Posibil ca tu chiar sa fi inghitit fum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Catrice):

O fi sa fata dar te-a cam ghicit
Du-te si fumeaza cu plato pe melodia asta
https://www.youtube.com/watch?v=R2LQdh42neg&feature=share

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Îl las pe el ca eu nu fumez (probleme cu plămânii din naștere, nu 'din motive comuniste')

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai să-ți mai spun ceva. Deși știu ca nu vrei sa auzi mai multe despre părerea mea referitoare la generația actuala.

În toamna, eram la munca și ieșisem la prânz până la chioșcul de alături să-mi iau o sticla de apa. Eram la coada la casa. În fata mea erau încă 2 persoane, un bătrânel cu un cos plin și o doamna la vreo 40 ani. Vine o puștoaică de 14-15 ani cu câteva pungi de chipsuri în mana și o sticla de suc sub brat. Trece pe lângă noi și își pune mărfurile în fata vânzătoarei, fără sa aștepte ca ea sa scaneze toate produsele celei căreia ii venise rândul. Vânzătoarea ii spune sa aștepte, trec câteva secunde și ăștialalți doi ii spun sa stea la coada, ca nu e frumos etc. La care puștoaica se întoarce, ne privește și ne reproșează cum ca ea e domnișoară, e la liceu și ar trebui sa o respectam și sa o lăsăm în față.

Sau prin februarie când dădeam sa intru în banca sa depun niște bani si vine unul pe la vreo 14-16 ani (după cum era îmbrăcat nici nu puteam sa știu ce varsta are). Eu deschid ușa sa ies și ala se împinge în mine. Îmi mai și spune 'mamaie, da-te ### deoparte ca trece șeful'.

Au fost mai multe în ultimii ani. De asta sunt de părere ca generația asta e fără un viitor bun.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru Catrice):

Eu am văzut faze stupide făcute și de persoane de 30 de ani. Nu mai zic de bătrâni, cât de nesimțiți îs unii. Ai luat 2-3 cazuri și ai făcut din ea o generație. Sigur ai 25 de ani? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Catrice):

Mai parerea mea e ca sunt oameni de toate spetele nu doar tineri.

Si batrani sunt cu lipsa dinasta de "respect", referitor la pustoaica aia tu ai avea tupeu sa faci asa ceva? Fara sa-ti pese de parerea unor necunoscuti? Eventual si sa stai la coada sa-ti iei cateva injuratori? Sau de regulile societatii

| Catrice a răspuns (pentru supadeceapa):

Sunt destule, chiar și pe strada îmi amintesc Xavier era un grup de vreo 4 sau 5 care mergeau unul lângă altul și începeau sa înjure ca cică le stam în drum și ca ei nu pot merge din cauza noastră.

Nu știu ce sa zic. 25 și 4 luni. Se pune?

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Ciudat e ca atunci când am mers prin alte orașe am întâlnit bătrâni dintr-aia laughing
Pe unde umblu eu nu prea sunt bătrâni și care sunt au un dram de respect.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru Catrice):

Am văzut și eu din astea prin generală laughing. Mai scade 10.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Catrice):

laughing
E clar de unde esti tu din Cluj?

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e clar ca mai am de mers vreo 250-300 km pana în Cluj, sa trec niște pasuri, sa ma îmbrățișez cu dracula laughing

| Catrice a răspuns (pentru supadeceapa):

Mai scad și 5 dacă vrei rolling on the floor

| RAY a răspuns (pentru Catrice):

Diabolica esti

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Toate tarfele sunt in ziua de azi feministe

| RAY a răspuns (pentru Catrice):

Sunt in mintea ta mereu?

| Catrice a răspuns (pentru RAY):

Normal.
Numai la tine ma gândesc non stop.
Când ma trezesc ești în mintea mea.
Când fac dus ești în mintea mea.
Când mănânc ma gândesc la tine.
Când merg pe strada ma gândesc la tine.
Când intru într-o instituție publică ma uit după tine.
Când ajung la supermarket ma uit după tine.
Când stau cu prietenii ma gândesc la tine.
Când stau cu iubitul în pat ma gândesc la tine.
Când adorm ma gândesc la tine.

Ce sa mai, ești permanent în mintea mea rolling on the floor

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

RAY, ești nervos? Nu ți-ai luat pensia de handicap pe luna asta? Îți dau bani de-o franzelă?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

I-auzi te face si handicapat si sarac.
Ar merita jumulita mm-orti ei de tarfa. Sau mai bine lasã. Nu meritã

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Catrice):

Tu vorbeai serios când ai zis ca mai scazi 5 ani

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Adevarul doare man, nu stiai, uita ca eu i platesc alocatia, se vede ce educatie are

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Prostia doare mai tare decât adevarul

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru supadeceapa):

Aha, deci el are dreptul să mă jignească fără motiv, cu subînțeles, dar eu nu am voie să-i răspund? Sărac nu l-am făcut, dar handicapați sunteți amandoi laughing. Educația e frumoasă în teorie, practica te omoară.

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Am spus 5?! Scuze, voiam sa scriu 10 sad

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru supadeceapa):

Ultimul meu răspuns, că nu mai pot de frică crying(((((
https://imgur.com/a/6jQ62iG

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Comportament tiganesc man

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Naiva laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Catrice):

Doar sa nu devi bebe

| Sonia822 a răspuns:

.....sa te bucuri ca nu ai facut accident cerebral! Ai ca ai tai parinti pot inca discuta cu tine. Daca se repeta, ia-ti la revedere din timp si spune-le cat ii iubesti

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

O sa devin embrion.

| 1231242 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

A dat în mintea copiilor.