| anonim_4396 a întrebat:

Inca ma preocupa problema ingrasatului, de mult timp ma preocupa, dar incepe sa ma deranjeze din ce in ce mai multsad. Nu ma pot ingrasa si vreau sa stiu daca asta s-ar putea datora si lipsei de calciu, pentru ca am observat ca am simptomele lipsei de calciu. Vreau sa ma ajutati cu asta, va rog, ingrasatul aproape imposibil se poate datora si lipsei de calciu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu este de la calciu, ai arderile accelerate.
Mergi și fă dozările hormonale, consultă un medic în nutriție și practică un sport.
Pa, pa.

| tyana a răspuns:

Nu neaparat dar eu ti-as recomanda sa te calmezi si sa iei lucrurile pas cu pas pentru a gasi cea mai corecta rezolvare.
Mergi la medic, spune-i exact problema ta si cere-i un set de analize. Dupa ce afli care este starea sanatatii tale poti sa iei masurile necesare. Poate ai metabolismul accelerat si la multe persoane aceasta este cauza faptului pentru care nu iau in greutate.

| Dragosgan a răspuns:

Eu zic sa lasi prostiile astea si sa nu te alarmezi degeaba.si eu am o lispsa de calciu, sunt destul de slab, dar nu ma preocupa...analizele sunt bune, nimic deosebit, doar cam slabut.nu conteaza ca ai o limpsa de calciu daca in general esti sanatos, te vei ingrasa la momentul in care vrea organismul tau, si atunci crede-ma ca nu iti va placea.