| Hyacinth a întrebat:

Incidenta leucemiei a crescut cu 40% in ultimii 10 ani? Cat de adevărat e și care ar fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Pai pune si tu sursa, si verificam. Ca asa cu afirmatii general valabile e mai greu.

Răspuns utilizator avertizat
| Eireann a răspuns:

Desi exista o crestere pentru anumite tipuri de leucemie nu am gasit surse care sa mentineze 40% cu mai degraba 9% sau 12%. Cauzele par mai degraba correlate cu imbatranirea populatiei si imbunatatirea metodelor de diagnosticare si screening.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stilul de viata si alimentatia nesanatoasa, poluarea, medicamente.