| RAY a întrebat:

Industria farmaceutica ne vindeca sau ne mentine in permanenta bolnavi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Nu vindeca, asta depinde doar de tine cata vreme esti constient.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

In Romania e mafia medicamentelor, au aratat cu o camera ascunsa in spitalele din Romania cum luau pastilele de la gura bolnavului si le vindeau in Italia, Spania, Anglia duse ilegal acolo de unde scoteau bani frumosi. Pastilele din RO sunt de rahat nu sunt de asa buna calitate 80% plastic artificial 10%vitamine si 10% substanta chimica predestinata efectului prescris pe pachet. Deci in concluzie medicamentele de pe piata farmaceutica din RO sunt de rahat, daca ai observat un lucru din anul 2000 in coace s-au inmultit medicamentele, deci totul e o afacere au ajuns farmaciile sa fie una langa alta bloc in bloc, e clara treaba ce sa mai. O alta problema este ca sunt destui romani care comanda medicamente de pe net fara prescriptia medicului, adica fac ei pe medicii fara sa se mai duca la medic si ii costa o caruta de bani astea sunt date oficiale de la INS (institutul national de statistica) si Romania TE iubesc s-au Asta-i Romania. Pe de alta parte se mai aude ca aceste medicamente care sunt pe plan international au o legatura cu vaccinul copiilor care le ramane semn pe umar de mici, adica le afecteaza sistemul nervos si cardio-vascular.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Agravează

| Daniel31 a răspuns:

Ne vindeca, dar eu cred ca pentru scurt timp. "Un pacient vindecat e un client pierdut".