| NimeniAltu_9511 a întrebat:

Gripa porcina, o mare minciuna pusa la cale de industria farmaceutica! sunteti de acord cu mine?

Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

Absolut! Sunt de acordwinkingNu am facut vaccinul daca e sa mor macar stiu ca nu mi-o fac cu mana meawinking

22 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu prea sunt.Aceasta gripa este o realitate si un pericol.

regis
| regis a răspuns:

Exista suspiciuni cu privire la posibilitatea ca aceasta pandemie a fost pusa la cale de greii industriei farmaceutice, care ar avea ocazia nu doar sa castige multi bani din vanzarea vaccinurilor, ci si sa isi testeze niste tehnologii noi. Aceasta s-ar suprapune peste interesul Organizatiei Mondiale a Sanatatii de a-si testa procedurile si viteza de reactie pentru a vedea in ce masura sunt pregatiti pentru eventualitatea nedorita a unei pandemii foarte grave. Nu intru in detalii cu privire la alte argumente care sustin aceste suspiciuni, fiind evident ca suspiciunile in acest sens exista.
O alta suspiciune este legata de vaccinurile care au fost lansate in special in tarile occidentale, aici subiectul fiind foarte vast. In esenta este vorba despre neincluderea noii tulpini denumita AH1N1 in vaccinul antigripal obisnuit si de utilizarea unor tehnologii noi, atat in ceea ce priveste fabricarea vaccinului, cat mai ales in privinta efectului acestuia. Motivul pentru care unele tari au refuzat vaccinarea (integral sau la anumite grupe de varsta) este foarte simplu: aceste noi tehnologii nu au fost indeajuns de mult testate.
Pe scurt cam asta e povestea la nivel international, bazata strict pe fapte si pe pozitii oficiale, nu pe speculatii OTV-iste.

Acum povestea romaneasca: Institutul Cantacuzino, spre cinstea lui si a celor care il conduc, nu a ramas pasiv la aceasta gripa, lasand pentru presa toate speculatiile si punandu-se pe treaba. Au pornit de la certitudinea ca aceast nou virus gripal exista (cine are cunostinte prin spitale are de mult confirmarea existentei lui) si s-au pus pe treaba pentru a-l fabrica. Spre deosebire insa de vaccinurile controversate din occident, in Romania s-au utilizat metodele clasice de producere a acestui vaccin, metode care nu mai au nevoie de testare suplimentara, de aceea a si putut fi utilizat intr-un in timp foarte scurt.
Speculatiile pe marginea vaccinului romanesc sunt dupa parerea mea nefondate, conspirationistii nereusind inca sa raspunda la cateva intrebari simple:
- ce mare afacere se poate ascunde in spatele unui vaccin de 3 lei 50, la o populatie de cca. 20. 000. 000, tinand cont ca vaccinarea nu e obligatorie, iar cei 3. 5 lei includ ambalajul, seringa si acul.
- cine are de castigat dintr-o tranzactie incheiata intre statul roman (Ministerul Sanatatii) si statul roman (Institutul Cantacuzino)? Cine va plati acel comision de care se vorbeste?
- admitand ca gripa porcina este creatia unor cercuri de interese care au ca scop decimarea populatiei, interesul lor ar fi sa distribuie gratuit vaccinul sau sa inoculeze publicului ideea ca acesta este nociv, astfel incat populatia sa il refuze?
- de la nastere si pana acum am trecut prin zeci de vaccinari; atat medicul meu de familie cat si mai multi medici care au aparut prin mass-media mi-au confirmat ca vaccinul produs la Institutul Cantacuzino utilizeaza aceeasi tehnologie si are aceeasi "compozitie" cu a oricarui alt vaccin pe care l-am facut. De ce ar trebui atunci sa ma feresc de acesta?
- de ce ar trebui sa cred ca cei care se incred in vaccin sunt manipulati, iar cei care nu se incred sunt singurii inteligenti?

Rezumand, creatie a industriei farmaceutice, a masonilor sau a iluminatilor, gripa porcina exista, mi-au confirmat-o de mult cadre medicale din doua spitale romanesti, din orase diferite, in care am incredere si care au ingrijit persoane bolnave. Ramane de discutat vaccinul, iar in acest sens daca cineva imi poate da niste raspunsuri argumentate intrebarile simple de mai sus, pot sa trec de partea conspirationistilor. Atata timp cat singurele argumente sunt impresiile unor neavizati si blogurile unor ciudati gen Gregorian Bivolaru, dati-mi voie sa fiu de partea vaccinarii si sa ma incred in eficienta acestui vaccin.

| xibalba a răspuns:

Nu. Nu vad care e minciuna. Si tu pe ce criterii ti-ai dat seama ca e minciuna? Mass-media cumva sau mass-urile prost informate de pe net? Proasta alegere.

| alecs871 a răspuns:

Stau si ma intreb... gripa porcina nu cred ca este inventata de farmacie, ganditi-va, cu ce se alege farmacia daca el se distribuie gratiuit?
Sforile sunt trase de o instituti cu influenta mai mare pentru popor, dar inca nu stiu cam care ar putea fi...

| alecs871 a răspuns:

A, si azi, am vazut la stiri, ca doi romani au murit la scurt timp dupa ce si-au facut vaccinul contra gripei, ce mai stiu sigur, ca unul dintre ei si-a facut vaccinul si noaptea, in somn a facut stop-cardiac iar celalalt nu mai stiu de ce au zis astia ca a murit si spuneau ca nu este nicio legatura intre vaccin si moartea celor 2, cica este doar o simpla coincidenta...

| Cryssy a răspuns:

Da. Sunt de acord cu tine.

| BabyPink a răspuns:

Sunt de acord cu tine 100%!

| BabyPink a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=wSh764E2SW8
Uite şi un link, care mi se pare interesant!

| dany4 a răspuns:

Eu cred altceva, ca e un virus, aruncat asa pe piata cum s-ar zice de catre americani, sau mai bine zis de catre masonerie, sa mai moara cativa oameni nevinovati pentru ca ei cred ca deja sunt prea multi in lumea asta

| Brotacelu a răspuns:

Daaa, de la inceput am crezut si eu acelasi lucru.

| Betty18 a răspuns:

Da

succes

| hominid dreak a răspuns:

Asa este, porcii sunt ei, cobaii suntem noi.

| m0nica a răspuns:

Sunt de acord :d. daca e sa mor, mor cu sau fara vaccin la un moment datwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gripa porcina este produsa in laborator de catre francmasonii illuminati ce controleaza aceasta lume si doresc sa depopulze planeta in proportie de 90% pana in 2012 pentru ca ei sa poata avea o rasa de sclavi pentru totdeauna si ei sa aiba acces la toata tehnologia pe care oricum o au acum dar o tin sub secret. Metoda lor este si imbecilizarea maselor prin TV, massmedia si produse alimentare/etc. in care introduc anumite substante gen aspartam care micsoreaza numarul neuronilor in creier si produc cancer.

Se cam stie. Vizioneaza : Zeitgeist, Esoteric Agenda, Kymatica, Obama Deception.

Ei au creat gripa porcina si vaccinul, cauta georgia guidestones pe internet si ai sa vezi ce vor ei cu adevarat si care le este scopul : sa reduca toata populatia planetei la 500 milioane pentru totdeauna, sa insclaveasca o rasa de cativa oameni si sa devina regii planetei cu tehnologie de care dispun desi o tin sub secret.

Una din cele mai puternice arme ale lor este TV`ul si massmedia, care indobitocesc populatia si astfel prostia guverneaza planeta.

Guvernul Boc a adoptat anul acesta codex alimentarius, unul din planurile acestor francmasoni illuminati care consta in introducerea unor antifungici cancerigeni in toate fructele si legumele de pe piata, rezultatul va fi cancer in masa si miliarde de morti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vaccinul se distribuie gratuit dar se plateste din banii nostri. Ministerul Sanatatii, plateste Institutului Cantacuzino si, cine stie ce comisioane se incaseaza...
Suntem sortiti pieirii. Nu sfarsitul lumii vestit de Apocalipsa lui Ioan ne asteapta, ci sfarsitul libertatii si vietii noastre... Masoneria ne pregateste apocalipsa... Daca vor sa declare usturoiul si menta droguri si sa le interzica, va dati seama ce ne asteapta. Si inca multe vom trai in curand!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

In totalitate sunt de acord cu tine. Daca nu at fi fost atatea stiri la TV ca sunt multe cazuri de gripa, pana acum de ce nu a fost? S'a trezit gripa asta ca in 2010 sa vina in Romania si sa ii molipseasca pe toti. Multi dintre cei care au murit intr'adevar sufereau si de alte boli.

@alecs871 -> Cu ce s'ar alege? Ba pe un canal de televiuziune se spune ca se distribuie gratiut pe altul ca se vinde, apoi invers, pe unul ca se vinde, pe celelalt ca e gratuit. Cine stie ce are vaccinul ala in el? Asa cum ai spus si tu, acei oameni au murit, nu din cauza vaccinului, ca multi s'au vaccinat si traiesc, dar daca sufereau de o anumita boala, plus acel vaccin, ce iese?

Pa-pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Produsa sau nu in laborator gripa exista si se pare ca este foarte serioasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA! clar. daca vrei sa stii mai multe da mi idul tau si iti zic si de laptop.

| .::CyBeR::. a răspuns:

Panala urma planeta asta se duce in rahat si in altele, eu cred ca au creat acesti virus in laboratoate si au pus-o pe porci ca ei sa nu intre la suspiciuni.

| camelia1812 a răspuns:

Da...sunt de acord cu tinewinkingmi se pare o mare prostie ca mass media face atata publicitate acestei gripe.big grin si n-am de gand sa mi fac vaccinulbig grin

| assus a răspuns:

Da... ei au produs virusul in laboratorbig grin si totul e pentru banibig grin cum a fii

| pytycul_87 a răspuns:

Asa este nu e nici o gripa porcina e ceva transmis de americani. sa mai moara din populatie. si cu cutremurul in haiti cred ca tot americanii au facut ceva. nu a fost niciun cutremur.in niciun cutremur nu a fost asa cum s-a intamplat acum. parerea mea. e mana americanilor