| anonim_4396 a întrebat:

Inghetata ingrasa? E vreo problema daca mananc inghetata in timpul regimului de slabire?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| deeeeeebora a răspuns:

Buna! inghetata ingrasa dar un nutritionist renumit a spus ca exista o inghetata de la acel ceai renumit, ice tea, care are cele mai putine calorii, deci este una buna daca nu vrei sa te ingrasi

| dichi a răspuns:

Este gresit spus "Ingheta Ingrasa"! Inghetata ingrasa daca nu sunteti atenti cand calculati caloriile zilnice. Da, este adevarat ca inghetata contine un numar foarte mare de calorii de unde s-a si dedus faptul ca ea ingrasa. In general o femeie normala consuma zilnic undeva intre 1200-1500 de calorii. Gandeste-te ca o cupa de inghetata poate contine pana la 600 de calorii, ceea ce inseamna ca la 3 cupe, deja ai depasit caloriile zilnice la care te mentii, dupa care bineinteles vei depune grasime. Poti inlocui inghetata in cure de slabire cu fructe dulci, poate un pepene rece, o lebenita rece, un ananas. Poti citi mai multe informatii despre slabire pe siteul www.cura-de-slabire.net

| Kindly a răspuns:

Nu ingrasa!

| Fredie a răspuns:

happy Fireste ca ingrasa, desi sunt multi fani ai ei, care sustin contrariul! Bye.

| emilia21 a răspuns:

Desigur ca ingrasa, ar fi mai preferabil sa mananci legume sau fructe in locul ei. Sau incearca ceaiul verde e foarte bun la gust, si poti bea intre2 su 3 cani depinde de organism.

| YoAnNa a răspuns:

Normal! Incearca sa o inlocuiesti cu altceva mai sanatos si sa nu aiba atatea kalori! Mai bine niste fructe laughing