| Daria a întrebat:

Injectiile cu penicilina pot intarzia venirea ciclului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, dar infectia pentru care le-ai facut poate intarzia menstruatia cu cateva zile (maxim 4-5). Orice intarziere mai mare impune vizita la ginecolog. Atentie! Penicilina scade eficienta anticonceptionalelor, daca iei si nu te-ai protejat suplimentar, poate fi vorba de o sarcina.

Abh
| Abh a răspuns:

Nu are legatura tratamentul antibiotic cu o eventuala intarziere a menstrei.

| Petronela a răspuns:

Nu cred