| Blackwoman27 a întrebat:

Intarzierea menstruatiei la femeile de 45-50 de ani este normala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Normal este să faci testul Papanicolau anual, întârzierile pot indica începerea premenopauzei.
Este bine să te vadă un medic ginecolog.
Pa, pa.

evenso
| evenso a răspuns:

Da, pentru ca se apropie de menopauza ( sfarsitul perioadei reproductive ).

| Nastia a răspuns:

Menopauza poate sa fie.mai joaca feste pana se instaleaza de tot.

| RainboyDash a răspuns:

Da pentru ca ovarele lor nu mai functioneaza bine

| LaraClarice a răspuns:

Da. Se instaleaza menopauza.