| darkwishes a întrebat:

Este normala intarzierea sau lipsa menstruatiei la fete de 12-13 ani? De ce?

2 răspunsuri:
| 현주 a răspuns:

Da,atunci se regleaza mi se pare.thinking Doamne ce tarziu e.Mai degraba devreme.laughing Uita-te la ceas.

| adriana5573 a răspuns:

Da draga mea.deoarece nu esti destul de matura si poate si din cauza organismului tau.stai linistita o sa apara si ciclul menstrual n trebuie sa ati faci griji.mai vorbeste si cu mamica ta si ai sa vezi sau daca tie rusine sa o intrebi cu o prietena aropiata si ai sa vezi ca si ea a patit exact la fel.dar daca ti-a venit ciclul menstrual si nu e regulat stai linistita asta se intampla mereu la orce adolescenta nu trebuie sa ati faci griji.o sa ti se regleze incetul cu incetul fi linistita.