Întrebare recomandată | camy79 a întrebat:

Intarzierea menstruatiei poate fi cauzata de stres?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intarzierile menstruale sunt de natura hormonala, cauzate probabil de chisturi ovariene, fibroame uterine, tumori, o posibila sarcina sau ciclu menstrual de tip neregulat, care vine cand vrea el.
Stresul nu este atat de puternic incat sa-ti intarzie menstruatia, poate 1-2 zile, dar astea sunt deja considerate normale, pentru toate femeile.

| liliana77any a răspuns:

Stres sau sarcina.

| Ararat a răspuns:

Da.

| antoniaprr90 a răspuns:

Da

| cxcdrex a răspuns:

Depinde de cât ești de stresată. Dar, da, poate să îți întârzie.