| Guzuale2380 a întrebat:

Sângerarea de implantare poate apărea în întârzierea menstruației?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul este NU. Numai atunci cand se produce intr-adevar procesul de nidatie, in cazuri foarte rare poate sa apara si o mica sangerare, cunoscuta sub denumirea de sangerare de implantare a ovulului fecundat in masa endometrului. Acest proces al nidatiei se produce de obicei dupa trecerea a minim 7-8 zile si maxim 10-11 zile fata de momentul fecundarii ovulului, deci cu aproximativ intre 3 si 7 zile INAINTE DE DATA calculata de a incepe menstruatia. Este determinat stiintific si medical ca OVULUL este eliberat din OVAR cu fix 14 zile inainte de data de terminare a ciclului, de pornire a urmatoarei menstruatii. De asemenea este determinat precis ca in mod cert OVULUL este VIABIL cel mult 24 de ore din momentul producerii si eliberatii in trompa uterina. Prin simplul calcul rezulta ca nidatia se produce intotdeauna cu cateva zile inainte de terminarea celor 14 zile. Multa sanatate!

| gabriielaaa a răspuns:

Da eu am pățit trebuia sa îmi vina pe 24 si am avut câteva scurgeri rosiatice si mea venit pe 29 da se mai întâmplă.

| Shinderiu a răspuns:

Dap.

| Guzuale2380 explică (pentru Shinderiu):

Deci sunt însărcinată sau nu?

| Guzuale2380 explică (pentru Shinderiu):

Și s-ar putea sa fiu însărcinată?

| alina2k18 a răspuns (pentru Guzuale2380):

Ti-a explicat corbulalbrosu destul de clarwinking