| Choochotof a întrebat:

Intrebare:
Ce pot face...Sunt grasa ...in 3 luni de vacanta as vrea sa slabesc vreo 20kg in vara asta.Regim tin da nu merge, nu stiu ce sa fac si as vrea sa slabesc.Sunt din Brasov. Ce pot >face? dati-mi niste regime de slabire STRICTE si spuneti-mi va rog cat de bune sunt pastilele de slabit de la alevia[nu vreau sa aud ca nu`s sanatoase]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| flowerpower12 a răspuns:

Asa nu va merge...trebuie sa faci si sport.Iesi seara si alearga in parc cu o prietena sau orice:(...si eu as vrea sa slabesc vreo 5-6 kg
http://www.gradinamea.ro/......538_1.html

http://www.gradinamea.ro/Cum_sa_slabesti_sanatosA_8699_538_1.html

sper ca te-am ajutat:D... funda?

6 răspunsuri:
| danutza_2917 a răspuns:

Nu e bine sa slabesti asa de mult in asa scurt timp. In primul rand trebuie sa faci niste analize sa vezi daca nu e o problema medicala. Daca esti sanatoasa atunci poti incerca asta http://aloeveraforever.ro/cum-am-slabit-35kg,fa cel putin 30 min miscare pe zi, te va ajuta sa-ti schimbi stilul de viata si sa-ti mentii greutatea obtinuta. Bafta!

| Awndre a răspuns:

Trimite-mi un mesaj privat cu id-ul tau, te rog. Putem vorbi amanuntit, sunt tot din brasov. astepthappy

| Stein a răspuns:

Vad ca deja esti "disperata"daca ai ajuns sa iei pastile de slabit du-te si alearga ca doar mancand putin no sa slabesti...defapt o sa slabesti dar o sa ti se lase pielea...

| Capsuinkaadulcicaa a răspuns:

Pastilele de slabit nu sunt bune! incearca sa faci macar o jumatate de ora sport p fiecare zi si mananca legume si fructe crude sau inlocuieste micul dejun cu un bol de cereale fittnes sau uite aici ce poti manca si ce poti face pentru a slabitonguerima zi ….
mic dejun o cafea si o felie de paine neagra prajita
pranz 2 oua fierte si salata de legume
cina inainte de 6 curcan 200 de grame la gratar si o salata de fructe si legume gen[morcov telina mar]

Ziua 2
mic dejun cafea si un fruct
pranz iaurt si 3 feli sunca presata
cina gratar curcan si o salata

Ziua 3
mic dejun cafea si cereale integrale cu 100 ml lapte
pranz salata verde cu lamaie si putina branza
cina pui gratar si o salata verde

Ziua 4
mic dejun cafea paine sau un fruct
pranz peste la gratar
cina curcan

2 litri de apa si ceva exerciti.

| george_3250 a răspuns:

Cati ani si
ai cate kg?

| anonimuuuuuuuuuuuuuuus a răspuns:

Depinde ce varsta, inaltime si kg ai... In nici un caz pastile de slabit, nu sunt o solutie. Poti slabi prin punerea unei creme de slabit in jurul zonei unde vrei sa slabesti, dupa te infasori de mai multe ori cu o folie strech[ folie de aia transparenta care se pune peste mancaruri in frigider, pentru a nu se altera], dupa te imbraci, si incepi sa alergi. Cand ai ajuns in casa, dupa cateva ore de alergat, una sau doua, daca rezisti e bine chiar trei, iti dai folia jos, si observi daca ai slabit. Inainte sa pleci de acasa te cantaresti, faci asa cel putin 3-5 zile si vei observa diferenta. Cat despre cure de slabit. Bea un pahar de apa inainte de a manca orice, in felul asta mancarea nu se mai depune asa mult, nu manca dupa ora 18:00, nu manca prajeli, chipsuri, prajituri. sper ca ti.am fost de folos. cat despre cure, poti face impachetari cu cafea, pentru a scapa de celulita daca ai nevoie... Fundita?batting eyelashes