| ChuckybooM a întrebat:

Cum sa slabesc 10-12 kilograme in 2, 5 luni? Stiu ca este periculos dar ma risc. Nu vreau sa-mi dati dieta! Doar reguli esentiale pentru slabit (mentionez ca o sa fac jogging pentru a slabi de pe data de 18, pana la sfarsitul vacantei de vara, dar si dupa vacanta de vara + dieta disociata). Multumesc mult! Dau funda! puppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe langa 20-30 de minute de alergare/zi,cu viteza medie,elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile, sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci, alune sau fistic.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii,nici prea mult, nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara si vei preveni aparitia multor complicatii). Astfel vei slabi frumos, treptat si sanatos.Cat depre riscuri, daca ai rabdare 5 luni(posibil chiar si ceva mai putin), vei slabi fara sa-ti asumi nici-un risc(perioada de timp este una foarte ok). Succes.

4 răspunsuri:
| BlueR a răspuns:

Jogging: minim 10 minute, si bicicleta electrica. si mai multe asta in caz ca mergi la o sala ceva. Succes multt!

| Dixxy a răspuns:

Si eu vreau la fel ca tine...mananca de 2 ori pe zi, odata dimineata si odata la 3-4 maxim(dimineata orice fructe in afara de mere, iar la pranz orice dar putin).Bea multa apa, foloseste o crema anticelulitica si iti recomand si ceai verde in fiecare seara(ai grija a2a zibig grin).si macar putin sport pentru a avea pielea ferma ...Mult succes!

| nikol_8225 a răspuns:

Pai vino la o evaluare Herbalife si daca vrei sa tii cu herbalife cele 10-12 kg le vei da cam in 2-3 luni(slabesti intre 3-5 kg pe luna)daca esti intresat(/-a)da-mi un mesaj pe TPU daca ai nelamuriri daca nu da-mi mesaju si iti pot spune unde este centru si la cat este.happy

| Ghemotoaca a răspuns:

3 mese pe zi sunt obligatorii.de ce nu incerci o dieta hipocalorica + alergat dimineata la 7 sau seara dupa 9? Dietele disociate sunt prea riscante pentru sanatatea oricui si e de preferat sa le ocolesti! Fereste-te de prajeli, paine si dulciuri. Trebuie sa ai 3 mese obligatorii + 2 gustari intre mesele principale, astfel iti dai peste cap tot organismul si iti garantez ca da vei slabi frumos dar sa stii ca peste cativa ani te vei ingrasa de 2 ori mai mult cat vei slabi cu o dieta disociata si iti va parea rau! iti spun din experienta proprie. incearca o dieta hipocalorica pentru 2-3 saptamani si apoi incepe cu o dieta normala si o sa vezi rezultate frumoase si nu ai sa regreti. cea mai mare prostie e sa ti o dieta disociata! Incearca sa faci jogging de 3 ori pe saptamana si de 2 ori sa mergi la sala pentru ca si masa musculara e foarte importanta! Succeshappy