| rotrezestete a întrebat:

Intrebare despre sistemul nervos?
Vi s-a intamplat vreodata cand o anumita durere (de ex. la masea) sa semnaleze si o alta durere in alta zona?
Exista vreo conexiune intre cele doua dureri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alabala_4392 a răspuns:

Uneori organele emit niste unde. La unele persoane o durere de stomac (am dat un exemplu) pot indica o afectiune al unui alt organ. Si ma pot da exemplu pe mine aici. Dupa o criza foarte puternica de stomac (eram ferm convinsa ca este ulcer deoarece criza era una ulceroasa) am aflat ca am ceva la un ovar. Nu la toti se intampla asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se numeste simpatie, te doare o masea si ai senzatia ca te mai doare si o alta.