| samiZiciPompier a întrebat:

Intrebare legata de termenul de valabilitate al oualor:
Vad in magazine unele care expira peste o luna.
Chiar le pot tine in frigider crude atata timp fara sa imi fac griji?
Dar dupa ce le fierb cat le mai pot tine in frigider fara sa se strice?
Am tinut unul fiert o sapt in frigider si se cam stricase.
Mersi mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Dupa 2 saptamani alea nu mai sunt asa bune, se pot consuma dar pe risc... iar alea care sunt fierte bine 20 - 30 min de fierbere tin si alea 2 saptamani! Bafta!