| lazio9 a întrebat:

Tincturile au termen de valabilitate? expira? sau nu? eu mi-am luat o tinctura de brusture si in 2 ani se termina termenul d evalabilitate. oare nu mai poate fi folosit si dupa ce expira?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| bobby_7474 a răspuns:

Dupa expirarea termenului,egal ce produs este, tr sa -l arunci, pentru ca este pericol de intoxicare.

| raluckutzaraluckutza a răspuns:

Decat sa patesti ceva(DOAMNE FERESTE) mai bine iti cumperi alta si pe aceea o arunci!