| Alecset a întrebat:

Intrebare pentru cunoscatori! Cum pot diminua producerea estrogenului din corp si sa cresc producerea testosteronului! FUNDA + VOT la toti...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Veme a răspuns:

Pai ar fi important de stiut si varsta si sexul.
Daca esti baiat, peste 15 ani, ti-as recomanda sa iei LARVALBINA. Acesta administrat in perioada de crestere, asa cum este specificat in prospect, produce cresterea nivelului de testosteron, scaderea nivelului de estrogen. Ar fi util sa faci si sport in perioada in care iei si sa nu iei mai mult de 3 luni pe an.
In restul anului ai putea sa iei un inhibitor de aromataza, dar natural, sa zicem resveratrol, aromataza fiind enzima care transforma testosteronul in estrogen.
O alta metoda, in locul pastilelor, daca esti in crestere, ar fi si demodatele femei. Folosite cum trebuie, produc exact efectele urmarite de tine si daca organismul are "cerere" in perioada de crestere se va adapta si va livra pe tot parcursul vietii atat testosteron cat ii ceri acum, in perioada de crestere. Atentie, nu ma refer la whatsapp!

5 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Prin alimentatie. sfecla rosie, spanacul, galbenusul oului si in principiu majoritatea lucrurilor ce cresc colesterolul bun ajuta la producerea testosteronului. un antrenament puternic la PICIOARE ajuta producerea de testosteron (in special geno cu bara). produse ce produc estrogen precum soia, porumb le poti evita sau consuma in cantitati reduse. o lista mai completa de alimente de genul poti gasi pe youtube scriind "how to increase testosterone". e chiar greu cu search asta.

| kar1GaNNN a răspuns:

Consuma sfecla rosie si spanac.
Fa genoflexiuni pentru antrenamentul picioarelor ( ajuta foarte mult ).

| BTWIN a răspuns:

Asa ceva nu se poate.

| JohnnyBi a răspuns (pentru BTWIN):

Daca nu stii tu, nu inseamna ca nu se poate. daca nu stii macar abtine-te de la comentarii.