| ririsa a întrebat:

Intrebare pentru fete: Ce produse obisnuiti sa folositi de obicei pentru zona intima si de ce? De asemenea ce produse credeti voi ca ar fi necesare/folositoare pentru o adolescenta in viata de zi cu zi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Un gel cu ph neutru de la Cien, gel de dus pentru piele sensibila, medicinal, mi se pare ca isi face treaba foarte ok, miroase frumos, a curat, nu are parfum sau adaugiri de genul si il folosesc de luni intregi si n-am nimic de reprosat. E si undeva in jur de 10 lei maxim sticla mare care te tine cateva luni bune daca il folosesti doar in zona intima. Am mai avut tot de la Cien gel special pentru zona intima, si ala a fost ok.

| RAY a răspuns:

Eu personal nu as recomanda spalarea desa cu tot felul de chimicale,vaginul are niste microbi buni,flora microbiana poate fi afectata de aceste produse,te trezesti cu infecti ca bacterile bune mor si alea rele se inmultesc,desi ai grija, un studiu publicat a aflat ca parul pubian e o bariera impotriva microbilor inclusiv hiv,practic femeile din africa erau mai protejate decat astea din europa desi astea se spala cu tot felul de creme, produse, macar cumpara ceva bio si spalate doar cu apa si mai rar ce geluri care afecteaza flora, cand te razi acolo ai nevoie de ceva impotriva iritaiei, nu cumperi bic cu un leu si cu 5 ron

| Freya1 a răspuns:

Gel intim cand fac dus, si poate ceva crema daca in caz ca ma irit dupa epilare.