| DemonicBlood a întrebat:

Intrebare SERIOASA si URGENTA!

Aparent de fiecare data cand fac exercitii fizice, nu intense si de scurta durata imi apar pe tot corpul niste pete, bune rosii ca o alergie, urticarie! Am fost la dermatolog acum cateva zile, mi-a spus ca e alergie de la soare si sare ( la acel timp nu stiam cauza ) si astazi am testat si am facut niste exercitii si cu stupoare am realizat ca instantaneu imi apar aceste bubite.

Va rog sa va documentati inainte sa-mi dati un raspuns, sunt complet devastat, ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Incearca la alt dermatolog... Ei stiu cel mai bine. Poate ai o alergie ceva sau cand vrea transpiratia "sa iasa" ceva o blocheaza, sincer nu stiu ce sa cred. Ce gel de dus folosesti?

P.S.: Cel mai bine insearca la alt dermatolog!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cere medicului de familie sa-ti dea sa faci niste analize complexe. E clar ca nu tine de dermatologie, daca patesti asta numai la efort.

Răspuns utilizator avertizat