| AnneCyntia12 a întrebat:

Mereu cand este sezonul de primavara-vara pielea mi se inroseste si de cate ori ma scarpin pentru ca mancarimea este insuportabila apar bubite in acele locuri, unele rosii iar unele cu cojita pe care o rup non stop(tic nervos) iar dupa raman niste pete... credeti ca este o alergie la soare sau la sezonul cald? Rog seriozitate!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alverto a răspuns:

Se poate, dar când îți vine să oprești mâncărimea pune apa rece acolo sau chiar gheață și așa nu v-or mai apărea bubițe