| Андрееа a întrebat:

Inultimul timp imi surge singe din nas dar nu stiu de ce? puteti sa-mi spuneti de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SimonaCristina a răspuns:

Se intampla in cazul virozelor sa fie o fragilitate capilara nazala. Daca nu sangerezi abundent si nu ai avut un traumatism, nu te speria, se remit spontan. Sanatate! Fundita?

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Daca se intampla o data, de doua ori sa iti curge e ok, dar daca iti curge in mod frecvent e cazul sa consulti un medic...

| Psihedelic777 a răspuns:

S-ar putea sa te fi lovit de curand la nas sau sa te scobesti si sa se fi spart vreo vena din nas.Normal ar trebui sa traca de la sine, dar nu te scobi sau nu-ti lovi nasul

| MioB97 a răspuns:

Poate din cauza presiunii atmosferice