| crina386 a întrebat:

puteti sa-mi spuneti de ce cind mi-am pierdut virginitatea singe na curs?

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Pot fi foarte multe cauze,incepand de la faptul ca multe fete pot si sa nu aiba himen,sau sa fie atat de elastic incat sa fie sectionat de medicul ginecolog la prima nastere,sau sa fie atat de subtire si slab irirgat incat sa dispara in focul actiunii exact ca o panza de paianjen cu o hemoragie absolut neglijabila,sau sa fi avut accidental parte de sectionarea himenului la varste mici facand sport sau pe bicicleta,vezi deci,cauzele sunt nesfarsite!
Undeva te inscrii si tu, sangerarea la deflorare nu e obligatorie deloc, e doar o conceptie impregnata in mintea oamenilor, o idee fixa care iese foarte greu din cauza lipsei de educatie sexuala, de exemplu.
happy

| Iuliiaa a răspuns:

Himenul tau este elastic si nu s-a rupt din prima happy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU cred că mai eşti virgină ( nici dpdv fizic )!
Este suficientă o penetrare ce 2-3 cm pentru a RUPE himenul...

Din moment ce te-a penetrat, cel mai probabil, himenul s-a RUPT ( parţial sau total ), chiar dacă NU a curs sânge.

La cel puţin 20 % dintre fetele virgine ( alte surse indică cam 43 %, vezi linkul http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657 ) NU le curge sânge DELOC în momentul deflorării.

Poate fi vorba şi de un himen elastic, dar sunt cazuri RARE ( maxim 3-5 % )...

Sau, poate fi vorba de o deflorare parţială ( rupere parţială a himenului ) şi la următoarele 1-2 contacte sexuale este posibilă sângerarea.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Asa se poarta in ziua de azi.

| darrio2007 a răspuns (pentru neutrino):

Fara sange? Hai ca imi esti simpatic.

| PedoBarbie a răspuns:

Nu e o regulă să curgă.

| Hαppiηеss a răspuns:

Nu este o regula sa curga sange, virginitatea unei femei nu consta in acea sangerare.
Sunt o gramada de femei cu un himen elastic care nu sangereaza la primul contact sexual, deci nu esti singura si nu e nimic iesit din comun.

| Lavii007 a răspuns:

Nu este neaparat sa curga sange.

| looovee a răspuns:

Stai linistita nu e ceva anormal, mie tot nu mi-a curs singe.

| ILoveYou26 a răspuns:

Himenul tau este elastic, si inca nu s-a rupt ca sa-ti curga sange. Poate dupa 2-3 contacte posibil sa-ti curga putin.Depinde de fiecare corp.

| 07letsfuck a răspuns:

Buna, e ceva normal ceea ce s-a intamplat, deoarece himenul, difera de la un corp la altul. Uneori himenul se poate rupe foarte usor in timpul actului sexual, dar alteori, himenul poate fii destul de elastic.Deci nu vor aparea urme de sange. happy