| ursachy a întrebat:

Is racit ma doare gatul. capul. si ma simt molesit ce medicamente recomandati gen - teraflu, coldrex max grip care se dizolva care este mai bun?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mia999 a răspuns:

Si eu sunt foarte racita. Eu iau Teraflu care e super. Adica. vad ca imi cam trece de cand il iau. Coldrex max grip chiar nu stiu cum e! Du-te la medicul de familie poate iti va recomanda ceva de gripa si raceala! sper ca te-am ajutat. pa, pa!

2 răspunsuri:
| loveyouschatz a răspuns:

Recomand strepsils albastru pentru gat, acc, fervex si carmol pentru frectie

| miki_4604 a răspuns:

In organism Cordicepsul este absorbit in totalitate de celula, imbunatatindu-i energia si capacitatea de functionare. Spectrul de actiune al Cordicepsului este foarte larg: echilibreaza energetic Yin- Yang, mareste capacitatea de absorbtie a corpului la maximum, este antibiotic natural, dar fara efectele secundare binecunoscute, are actiune bacteriostatica asupra a zeci de bacterii printre care Pneumococul, Streptococul si Stafilococul auriu, are actiune antiinflamatorie, fiind mai eficient decat Hidrocortizonul, mareste capacitatea de rezistenta a organismului la oboseala si la foamea "de oxigen", creste capacitatea antioxidanta a celulelor, elimina din organism substantele toxice, inclusiv a preparatelor de sinteza, Cordicepsul elimina efectele secundare al radio si chimioterapiei, imbunatateste activitatea plamanilor, ficatului, rinichilor, sistemului imunitar, imbunatateste schimbul de substante din organism, micsoreaza nivelul lipidelor, inclusiv al colosterolului, regleaza nivelul trombocitelor din sange, impiedica formarea cheagurilor de sange, luptand eficient impotriva tromboflebitei, Cordicepsul regleaza raportul de calciu si fosfor din sange, actioneaza ca antioxidant, dilata in masura moderata vasele de sange la inima si plamani, intinereste corpul fizic.
Intra pe www.tiens-romania.ro