| PamfleticaTotHellenne a întrebat:

Hei.
Am racit chiar acum, de Craciun straight face
Iau amoxicilina (antibiotic) si voi incepe sa iau coldrex (pastile).
Iau si strepsils dar degeaba.
Ma ustura gatul foarte tare, nasul curge intruna, stranut ff des, capul ma doare rau.
Pe langa astea ce pot face sa imi treaca mai repede sad?
Voi lua si alte pastile daca e nevoie, dar mi-e frica...deoarece ma indop cu pastile.
Si niste remedii naturiste, ar functiona?
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| blueberry05 a răspuns:

La mine functioneaza ceaiul de lamaie sau daca nu ai poti sa iti faci un ceai normal si sa pui lamaie in el, poti sa iei Nurofen raceala si gripa si mai este iarasi bun Septolete Plus si Fervex.Insanatosire grabnica.:*

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru blueberry05):

Multumesc mult, o sa incerc ceaiurile.:*

| blueberry05 a răspuns (pentru PamfleticaTotHellenne):

Si Fervex este tot un ceai are un gust oribil dar sper sa iti fie de ajutor.

3 răspunsuri:
| IzabellaLoredana a răspuns:

Sunt in aceeasi situatiee.
Eu deocamdata iau nurofen si fervex.
Pe langa astea miere, ceaiuri etc.
Insanatosire grabnica!