| monikutza a întrebat:

La 163 cm cate kilograme ar trebui ca sa am eu am 45 si am 18 ani care stie sa ma ajute sa imi spuna cat ar tr ca sa am si cum se calculeaza kg dupa inaltime.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| anad a răspuns:

La acest link ai indicatii sa-ti calculezi greutatea dupa varsta, dupa inaltime, constitutie, dupa masa corporala, cimcumferinta pieptului etc. http://dieta.romedic.ro/......_0708.html