| Serendipity17 a întrebat:

La cat timp dupa radioterapie se pot face extractii dentare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Zenithf a răspuns:

Prin radioterapie sunt distruse si globulele albe, atunci scade rezistenta organismului la infectii. Dupa doua luni de la terminare faci analiza sangelui, si daca numarul globulelor albe este normal atunci se pot face operatii in conditii normale.