| mary a întrebat:

La cat timp se face oreion dupa contactarea virusului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

Pai in jur de 1-3 zile

| Quiescent a răspuns:

În mare parte, efectul este foarte rapid, dar se poate manifesta și-n câteva zile, depinde și de metabolismul fiecăruia. Oricum, oreionul se transmite dacă vă pupați, strănutări, tuse, ș.a.m.d.