| Subaru1982 a întrebat:

La cate luni vau crescut dintii de lapte? Ce v-au spus parintii vostrii? Bebele nostru are aproape 9 luni si nimic. Totul i face la Blender!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Cu cat apar dintii mai repede cu atat se cariaza mai repede, nu trebuie sa va faceti griji pentru asa ceva, vor creste pana la an si mai bine ca ii va avea mai mult timp buni

| lalaballet a răspuns:

Dintii de lapte reprezinta una dintre cele mai mari preocupari ale proaspetilor parinti, nevoiti sa urmareasca atent cresterea dentitiei temporare a bebelusului si sa ii asigure ingrijirea corecta. Intregul proces incepe de regula in jurul varstei de 6 luni, cu posibilitatea ca primii dintisori sa isi faca aparitia inca de la 3-4 luni sau, dimpotriva, mai tarziu de jumatate de an.

| Deea831 a răspuns:

Nu va faceti grii, vor creste ei pana la 2 ani