| AndreeaLSED a întrebat:

La ce foloseste ceaiul de musetel? Dar cel de galbenele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Abh
| Abh a răspuns:

Florile de musetel au proprietati antiinflamatorii, antiseptice, analgezice, antispastice, antialergice, sudorifice, emoilente, anestezice locale si cicatrizante;

- Ele stimuleaza si regenereaza tesuturile normalizand metabolismul pielii si activand epitelizarea;

- Influenteaza benefic mucoasa gastrica avand actiune antiulceroasa;

- Actioneaza activ si asupra colitelor, a inflamatiilor cailor urinare sau in cazul menstrelor dureroase;

- Tonifica parul, dandu-i reflexe blonde si actioneaza benefic asupra diverselor tipuri de ten.
Cat despre galbenele, au proprietati miraculoase, citeste aici despre elehttp://www.formula-as.ro/......nalis-9722