| NonZarek a întrebat:

La ce medic ar trebui sa merg dacă am probleme cu intestinele, stomacul și ficatul? Sistemul digestiv. Sunt încă minor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai intai la medicul de familie. Apoi el iti da trimitere catre un medic specialist.

| Ofiintă a răspuns:

Medic gastroenterolog se numeste medicul care tratează ce ai descris tu.

| sierra1 a răspuns:

"La ce medic ar trebui sa merg ...Sunt încă minor"

TU nu mergi nicăieri, doar o iei pe maimița de mână și mergeți impreună la interne și asta DOAR dacă te trimite medicul de familie

| CostinAlamariu a răspuns:

La medicul de familie te duci prima data si dupa daca iti da trimitere medicul de familie te duci la un specialist.

De ce atat de putini români stiu ca prima data te duci la medicul de familie si dupa la specialist?

Nu fi egoist, la specialist sunt oameni care chiar au nevoie de o vizita la medic. Pana nu te trimite medicul de familie nu te duci.

| Nirvanaaa a răspuns:

Gastroenterologie pediatrică. Trebuie sa fie un gastroenterolog care se ocupa de copii.