| anonim_4396 a întrebat:

La ce perioada este indicat sa-mi reiau viata sexuala dupa operatia de apendicita? [eu am fost operata vineri. adica acum o saptamana si trei zile. si azi am intretinut relatii sexuale. dar incet. cu prudenta. dar acum simt o durere in zona operatiei? Oare am patit ceva?] Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil sa fi patit ceva care sa fi intarziat vindecarea sau sa duca chiar la o complicatie post-operatorie. Trebuia sa astepti minim 3 saptamani. Acum stai si vezi daca se agraveaza durerea. Daca se agraveaza sau nu cedeaza pana maine, daca te balonezi, versi, faci febra, mergi urgent la chirurgie. Daca totul e bine, ai mai multa grija de tine.

| tyana a răspuns:

Dupa orice interventie chirurgicala efortul fizic de orice fel trebuie evitat timp de 4 sau 6 saptamani.Nu vreau sa te cert dar de ce nu te informezi inainte de a face ceva? Vezi daca persista durerea si mergi la chirurgie, explica situatia iar ei or sa stie ce trebuie facut.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Foarte rau ai facut, operatia se poate deschide din interior si poti face hernie, a patit asa o vecina de-a mea ( si a intretinut relatii sexuale dupa o luna ). Daca nu te protejezi tot tu vei avea de suferit mai tarziu.

| GabiCh93 a răspuns:

Trebuia sa mai astepti ca nu mureailaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu esti sanatoasa straight face cel putin 2 saptamani trebuia sa nu intretii relatii sexuale. ai naibii hormoni happy.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e durere foarte mare, dar imi este frica. Ma doare cand tusesc. sau cand ma aplec. Va multumesc pentru raspunsuri.