| L09L09L09 a întrebat:

Am o problema care imi da mari batai de cap, sunt fata, am 21 de ani si mi am inceput viata sexuala la 18 ani. In prezent am iubit si avem o viata sexuala activa, mentionez ca nu am avut multe contacte sexuale cu prea multi baieti, el fiind al 3 lea meu baiat din toata viata pe toate planurile. In trecut in timp ce am fost operata de apendicita, mi.au fost curatate si ovarele..Am mai avut unele probleme cu raceala in zona vaginala, dar acum am mari probleme. In primul rand am dureri abdominale, usturime la urinare si sangerari ..in momentul de fata mai am 6-7 zile pana la menstruatie, iar durerile persista (nu asa grav ca acum) dinaintea menstrustiei de luna trecuta..au trecut astfel 3 saptamani de cand am discomfort, insa de vreo 8-9 zile doare tot mai rau..Doare si dupa actul sexual. Ma doare si sanul drept. Am fost la farmacie si mi au dar urinol( sper sa nu ma insel), il iau de 2 zile dar nu e nicio schimbare. Simt senzatie de usturile in interiorul vaginului, sangerari (dar nu de la menstruatie ) si durere pelviana plus cea de san. Vreo parere? Multumesc mult celor care imi pot da un sfat, poate a mai trecut cineva prin asa ceva!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Trebuue sa mergi la doctor deoarece pare a fi o infectie cam urata.

| L09L09L09 explică (pentru cristimihailov):

Exista posibilitatea sa fie sarcina extrauterina? Nu facem cu prezervativ, nu pot pentru ca ma irit rau, dar el se controleaza perfect si niciodata nu a avut nici cea mai mica problema cu asta, nici macar pe aproape nu a fost sa ejaculeze in mine sau ceva.

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Nu pot sa imi dau cu parerea despre asta deoarece nu sunt medic.

Dar, din ce stiu eu, cand curge sange si doare ceva nu e in regula. De fapt e o mare problema.

De aceea vizita la medic e importanta.

Personal, din ce spui, pare sa fie o alta problema decat sarcona extrauterina. Probabilistic vorbind.