| anonim_4396 a întrebat:

La ce se foloseste ceaiul verde? Care sunt reactille adverse? Pentru cine nu e bun? Pentru cine e bun? MULTUMESC

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| giulya85 a răspuns:

Ceaiul verde ajuta la scaderea in greutate, intareste sistemul imunitar, reduce riscul aparitiei cancerului
, scade nivelul colesterolului, ajuta la diminuarea simptomelor de greata, crestere pe cale naturala a energiei
, reduce nivelul aparitiei coagularilor de sange. nu este toxic si poate fii folosit de oricine
,

4 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Ceaiul verde este un bun inlocuitor al cafelei-este energizant.Totodata mai este folosit si in curele de slabire, favorizeaza tranzitul intestinal.

| carmenzo a răspuns:

Eu si prietenul meu bem ceai verde zilnic de un an si e f bun. el a slabit mult si nu a racit deloc iarna aceasta...eu mi-am tratat depresia si am o imunitate mai bun...are cel mai mare continut de vit C si este un puternic antioxidant natural... e bun la toate, uita-te pe net... efecte adverse creeaza doar seara pentru ca provoaca insomie.desi noi seara il bemhappyeu cred ca e un fel de elixir al tineretiihappydaca nu ai tensiune mare e ok

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se spune ca e bun pentru curele de slabire, impotriva celulitei si detoxifiant. nu cred ca are reactii adverse.

| deltinaurelian a răspuns:

E un antioxidant pentru organism, ajuta si la slabire, reactii adverse ar fi, daca bei prea mult, insomnie si o stare nervoasa, dar eu beau cam trei cani pe zi si nu am nimic.