| mateiciprian a întrebat:

La ce sunt bune pastilele efervescente cu calciu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Iti explica in detaliu aici,
http://www.csid.ro/......e-6422728/
Te pup!

| AngelHugz a răspuns:

E o intrebare buna happy

Răspuns utilizator avertizat
| Blackscarred a răspuns:

Cica ar ajuta la intarirea oaselor si pentru a acumula calciu in corp! Dar daca organismul tau nu are suficient calciu ..pastilele nu te vor ajuta! E sfatul care mi l-a dat si mie doctorul...incearca sa mananci produse ce contin calciu...sau intreaba-ti medicul de familie!winking el stie cel mai bine ce iti trebuie!happy

| Andytza03 a răspuns:

Eu iau cu multivitamine. Și mă simt destul de bine din ele, nu știu dacă au ceva efect imediat sau vizibil dar te ajută și ele. Calicul ajută la oase, pentru a asimila calciu în corp. Înainte de a consuma întreabă medicul și citește indicațiile de pe prospect.

| mateiciprian explică (pentru Andytza03):

Si pastila efervescent cu multivitamine la ce ajuta?big grin

| Legiuitoarea a răspuns (pentru mateiciprian):

Bună.
Ajută la echilibrul din organism al vitaminelelor.
Pa, pa.

| zeddlol a răspuns:

Iti da cred calciu sau asa ceva si are gust de suculetz laughing