| Dontforget a întrebat:

Stie cineva daca ajuta cumva pastilele acelea efervescente (calciu, magneziu, zinc, vitamine) pe langa o alimentatie corespunzatoare la musculatura cat timp de tuci la sala? Nu vreau sa iau prafuri din alea care iti "umfla" muschii. Sau mai exact care ar fi mai bune pentru acest lucru.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| thalyslly a răspuns:

Calciul si magneziul auta cel mai mult

| Cosmin86 a răspuns:

"Nu vreau sa iau prafuri din alea care iti "umfla" muschii", prafurile alea sunt tot mancare concentrata, in caz ca nu stiai.

Cand aud pe unu "prafuri care iti umfla muschii" imi dau imediat seama ca e un COPIL MIC, complet PARALEL cu sportul

| Captoresque a răspuns:

Da, orice astfel de suplimente ajută, și nu numai la sală, dar și la întărirea sistemului imunitar. Practic împuști 2 iepuri dintr-un foc.