| DenYY_2710 a întrebat:

La ce varsta e recomandata inceperea pensatului? Funda...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonima_5812 a răspuns:

Nu exista neaparat o varsta pentru asta...depinde mult de sprancenele tale.In general fetele se penseaza pentru prima data pe la 12-13 ani. Cea mai mare greseala e sa te pensezi singura(never sa nu faci asta), iti recomand sa te duci la salon.Bafta! :*

6 răspunsuri:
| saymoon a răspuns:

Atunci cand nu mai vezi de tufa de par de deasupra ochilor.laughing
Glumeam, cand crezi tu :14-15 ani.Si la cosmetica, nu te fa singura ca o s ti para rau.

| IuliaAlexandra123 a răspuns:

Pai pe la 14 ani cam asa. dar depinde si de pielea ta. daca e sensibila si nu ai nevoie numai pe la vreao 15 ani.

| AliceInMordor a răspuns:

16 ani.

| byabyaby a răspuns:

Pff 14-15 anishori ubita mea love struck nu iti recomand sa incepi dp acum cand o sa fi mai mare ce o sa mai faci pensarea orkm este doar pentru regenerare si pentru a da o forma mai interesanta daca esti mai mik de 14 ai arata ciudat pentru ca na fata de copil si sprincene de adolescent laughing

| AlessinoDeeJay a răspuns:

La varsta de 14-15.
Nu prea exista reguli din astea!
Te poti pensa de cand ti-a crescut parul!
Funda?
broken heart

| Andre_6651 a răspuns:

Eu m-am pensat prima data (singura) la 13 ani, iar la 14 m-am dus la salon. Daca nu esti foarte dezamagita de forma sprancenelor tale, ai putea sa te limitezi la firicelele dintre sprancene, pana cand esti sigura ca vrei sa le dai si forma.Totul depinde de tine!