| ♣ Ma®®yE [;x] a întrebat:

La ce varsta e recomamdat inceperea pensatului? Maine ma duc la un salon sa ma pensez, am 14 anibig grin Mentionez cand am fost mica am experimentat foarfeca si mi-am dat o forma de atunci la sprancene si totusi sunt dragute

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Este bine sa mergi la un salon, cosmeticiana sa fie buna sa iti dea o forma frumoasa sprancenelor. Daca crezi ca acum e momentul si parintii sunt de acord, nu vad de ce nu te-ai pensa. Atat ca trebuie sa te gandesti ca mai ai si asta pe cap - cam la 2 saptamani, poate si mai des, depinde de rapiditatea cu care iti creste parul. Eu m-am pensat mai tarziu, dar fata mea s-a pensat prima data cam la varsta ta. Era dupa examenul de capacitate...

6 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

E recomandat cand e cazulbig grin

eileen
| eileen a răspuns:

E ok 14 ani daca sunt stufoase si deranjeaza... dar daca sunt rare, nu ai de ce acum... totusi, esti foarte draguta din ce vad eu in pozawinking

Bula
| Bula a răspuns:

Daca de la varsta asta umblii la salon de cosmetica, te fardezi etc, n-as vrea sa te am sotie peste 30 ani, ca vei arata ca... mama dracului!
Invata de la mine, barbat trecut prin multe: cosmeticele iti strica pielea, tenul etc, iar dupa varsta de 30 an risti sa arati... dublu!

carla
| carla a răspuns:

Daca ti se pare ca sunt inestetice si ai nevoie de o mica ajustare, e ok. Ai 14 ani, deci nu chiar asa micuta. Nu este rau sa ai grija de tine. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Când consideri că trebuie să te pensezi, nu este o dată exactă când trebuie făcută pensarea sprâncenelor.
Unele fete se pensează la vârsta ta, alte după 18-19 ani și alte poate niciodată.
P. s.: Și eu mă pensez tot de la vârsta de 14 ani și nu a deranjat pe nimeni, din contra am arătat că îmi place să fiu "aranjată, dichisită, îngrijită". Când am fost mică mi-am ars din greșeală o sprânceană, acum sunt ok. Nu ești singura cu un astfel de "accident".
Mâine să te faci frumoasă și să revi cu un mesaj cum a fost. Da?
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt pensata de la 12 ani deoarece am urmat cursul de manechine fotomodele si am avut nevoie sa ma pensez. dar totusi nu de la varsta asta trebuie sa te pensezi cam de la 15 ani in sus...si dac doresti sa iti faci tatuaji insa eu nu-ti recomand de la 20 de ani in sus...