| eu_2871 a întrebat:

La dentistul vostru cat costa o plomba fara scos de nerv cu anestezie? Dar una cu scos de nerv si anestezie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Umm, daca nu s-au scumpit intre timp, plomba fara devitalizare costa 50-60 RON iar devitalizarea impreuna cu anestezia costa inca pe atata. Incearca sa nu ajungi pana acolo incat sa trebuiasca devitalizare, nu doar pentru pret. O masea fara nerv este moarta si ajunge in timp sa se faca praf. Eu am avut o masea din asta, si numai datorita stomatologului care mi-a plombat-o mi-a tinut mai mult de 10 ani, altfel nu cred ca ar mai fi tinut jumate din timpul asta.

| Minnie a răspuns:

Ambele au aceeasi pret, intre 80-100 lei unde merg eu.

| seena8616 a răspuns:

O plomba fara nerv, dar cu anestezie m-a costat 60lei :-45 lei plomba
-15 lei anestezia
o plomba cu scos de nerv si cu anestezie te costa 75 lei (15 lei nervul)

| passenger a răspuns:

80 lei

| pitesti a răspuns:

80 de lei.

| XxMadyBlackAngelxX a răspuns:

Eu mi-am pus plomba si da mi-a scos si nervu ca ma durea ingrozitor, dar la doctorul asta care am fost eu mi-a luat 40 lei dar normal era 60 lei. oricum daca ai prb cu dantura.SUCCES! big grin