| Teodor168 a întrebat:

La farmacie se găsesc pastile cu Vitamina A?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

La piata gasesti varianta bio: morcovii!
Un morcov contine mai multa vitamina A decat oricare pastila happy
Mananci crud, razuit sau sub forma de suc natural.

| untu a răspuns (pentru Bula):

Raspuns corect! Doar asa ziceam si eu! Pestele poate contine si vitamina A si E!

| Bula a răspuns (pentru untu):

Poate... Dar un morcov e mai usor de prins si contine mai multa vitamina A. big grin

| untu a răspuns (pentru Bula):

Mai usor de prins? laughing Poate ca vrei sa zici ca e mai usor de gasit! laughing

| Bula a răspuns (pentru untu):

Morcovul prinzi in mana si-l bagi in gura big grin
Vitamina A veritabila ti se baga in... partea dorsala tongue

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Pastile nu; vitamina A se prezintă sub formă de capsule gelatinoase. Din astea - da, se pot găsi la farmacie.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Gasesti si vitamina A, ca doar de aia e farmacie, trebuie sa aiba. Nu stiu daca sub forma de pastile, dar gasesti.

| georgianasiiulia a răspuns:

Nu gasesti pastile. Gasesti vitamina A in alte forme.

| ZebraGalbena a răspuns:

Baga morcovi sefu