| Bogdan200 a întrebat:

Salut Tpu.Am si eu o problema... acum un an am avut gastrita si am luat tratament. prin vara mi-am revenit incetul cu incetul la alimentatie normala, prin toamna a inceput sa apara starea de greata in fiecare dimineata insa disparea in 1-2ore dar cat de puternica era greata nu aparea voma...acum 3-4 zile s-a accentuat starea de greata care era mai puternica dar disparea dupa ce mancam rar mai aparea dupa si mereu oricat de greata imi era voma nu aparea. faza e ca atunci cand mi-e greata simt un gol in stoamac.in afara de asta nu ma doare absolut nimic.ce credeti ca poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Gastrita nu provoaca greata ci arsuri. Du-te la medic ca tu ai alta boala.

| Azµre a răspuns (pentru Salontanul):

Ulcer posibil...

| Azµre a răspuns:

Vezi alt medic nu cel la care te-ai dus până acum!

| nico097 a răspuns:

Tin sa contrazic persoana care ti-a raspuns prima data eu am gastrita de 5 ani si am greturi mari uneori si parca imi bate ca o inima in stomac prin care imi scade tensiunea brusc dar pentru asta iau un dicarbocalm pentru greata metroclopramid, mananc compoturi fructe si nu bea aciduri.Mergi la medic posibil sa iti fi aparut iar poate fi o gastrita acuta apare cand vrea sau cand o deranjezi cu anumite alimente, daca mai ai intrebari oricand sa ma intrebi mananca putin si des si fara mancaruri grele.Muta sanatate.