| anonim_4396 a întrebat:

La o analiza de urina se poate detecta consumul de droguri? si daca da ce anume creste sau scade? sau trebuie un anumit tip de analiza pentru asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, mai nou sunt si filtre in care se sufla si le folosesc politistii in raziile de sfarsit de saptamana-asemanatoare aparatului in care se sufla pentru a vedea concentratia de alcool in sange

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie o analiza speciala care sa detecteze produsi de metabolism ai drogurilor.

Bula
| Bula a răspuns:

Evident, in urina se poate arata urma consumului!
Sunt niste analize specifice, ca si cele cu alt scop.

cristian
| cristian a răspuns:

Numai la o analiza a sangelui se constata.

| TipulVerde a răspuns:

Si la urina se depisteaza, cu siguranta stiu de canabinoide, opiace, anabolizante, si altele. Cele mai multe, dupa consum, stau putin timp in organism, in afara de iarba care sta si o luna dupa ce ai tras

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu ma refeream daca la o analiza normala de urina se poate detecta

| Teo2002 a răspuns:

Nu la orice fel de analiza se afla daca ai consumat droguri si in nici un caz in analiza de urina.Ca sa se afle ca consumi droguri trebuie sa fie facuta o analiza facut special pentru a descoperi daca ai consumat droguri care costa foarte mul (aproximativ 500 euro ).
Bonus : Daca trebuie sa faci analiza aia scumpa tot daca nu cred ca o s-o faci daca nu mai consumi droguri aprox 90 zile nu mai iese la analiza aia.