| WalterWhite a întrebat:

La ora 8 am mancat o banana si am baut un pahar cu apa iar la ora 10:20 am facut analize. O sa iasa bine analizele?!?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tr3ig a răspuns:

Daca analizele se face pe bune atunci nu or sa iasa perfecte. or sa fie putin eronate dar nu iti face probleme, dar daca analizele se fac cum de altfel se fac in Romania atunci or sa iasa perfectewinking

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu trebuia sa mananci nimic.Cam tarziu analizele la acea ora.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic sangele se ia pe namancate, e posibil sa iti fi crescut un pic nivelul de zahar in sange de la banana

| Azµre a răspuns:

Refaci analizele acum, o să ai glicemia crescută nu trebuia să mănânci nimic!

| Oana92 a răspuns:

Nu, mai ales cele de glicemie(daca faci si asta). Nu te mai juca cu asa ceva, le faci degeaba!

| Felys a răspuns:

Trebuia sa pui intrebarea inainte de a manca, acum e tarziu, tie nu ti-a zis nimeni pana acum ca nu trebuie sa mananci absolut nimic inainte sa iti ia sange, de ce crezi ca este program la recoltari sange numai dimineata, si nu e toata ziua ca in alte parti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand iti faci analizele ultima masa ar trebui sa fie cu o seara inainte. Altfel nu iasa valorile care chiar sunt de fapt. Iar daca ti-ai facut si pentru exudat faringian, l-ai facut praf cu apa si mancarea.

| LollypopMe a răspuns:

Se ia pe nemancate. Riscul este sa se mareasca zaharul in sange.

Si, GRESEALA MARE CA AI MANCAT BANANA!
banana e cea mai bogata in zahar, deci are vreo 500 de kal. una.

| marianvranceanul1 a răspuns:

Nici apa nu trebuie sa bei ca contine minerale.TIa crescut nivelul de calciu in sange.

| NeKuLetzZz a răspuns:

Mrs. Inteligent nu trebuia sa mananci nimic inainte de analize ca sa nu schimbi gliccemia normala!