| anonim_4396 a întrebat:

Inainte de analize stiu ca nu se mananca nimic.
Eu inainte sa fac analizele am baut un pahar mic de 80 ml cu 1-2 g de sirop e vreo problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

O sa iti iasa glicemia ridicata, in rest nu influenteaza

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este, fiindca siropul schimba parametrii glucozei din sange si a altora analize medicale.
Cand mergi la analize medicale, nu mananci nimic, iar de baut daca-i musai: un pahar cu apa!

In ce priveste testul de HIV, este pentru detectarea virusului, nu "anti HIV".

| doctorandus a răspuns:

Zahărul din sirop ți-a modificat glicemia, atât.

| Wr3nch a răspuns:

Da, poate pentru zaharul din sirop poate influenta valorile.

| anonim_4396 explică (pentru Wr3nch):

Am facut anti hiv, oare a afectat cumva?

| Wr3nch a răspuns (pentru anonim_4396):

Nah, nu cred ca aici e relevant. Dar cel mai sigur e sa intrebi medicul.