| dancapitan a întrebat:

La toate locurile de munca din Romania se cer analize medicale? si de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Ca sa se vada ce esti sanatos si apt de munca! Ce angajator ar angaja un bolnav, invalid sau handicapat care in loc sa-i produca, il mai costa si concediul medical!

| mgtow a răspuns:

Sant acte necesare pentru a demonstra ca nu esti bolnav si asa patronul nu trebuie sa plateasca taxe suplimentare pentru ca angajatul e sanatoswinking

| mihaibrasov a răspuns:

La munca la negru nu se cer, dar la celelalte da, pentru ca angajatorul raspunde oarecum si de sanatatea ta (gandeste-te ca daca te imbolnavesti e obligat sa iti plateasca concediu medical.).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La toate locurile de munca in special cei care lucreaza cu publicul sau cei din cadrul sanitar. Care sunt testati si de mai multe ori pe an in functie de specializare.