| Ionică a întrebat:

De ce in Romania cere experienta la locurile de munca, dar in strainatate nu cere experienta?

2 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Productivitatea e mai mare la un om cu experienta imediat dupa angajare, castigul patronului mai mare!

| MonkeY a răspuns:

Pentru ca in Romania sunt putine locuri de munca, iar omul nostru roman ce este se duce si pentru 500 lei pe luna doar ca sa aiba si el cativa banuti... iar patronul nu e chiar asa de proost normal ca tot pentru banii aia mai bine ia un muncitor cu experinta NUi normal? adica nu-i normal dar asta este adevarul...
. funda?