| marinaforic a întrebat:

La un consult ginecologic ce trebuie sa faci? ce iti face medicul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Depinde ce examen trebuie sa-ti faca. Daca este nevoie sa se uite la pasarica atunci se va uita, dar nu trebuie sa-ti fie rusine, pentru ca asta este meseria lui si a vazut destule in viata lui. happy
De obicei, doar te intreaba ce probleme ai, la cat timp vine ciclul, cat dureaza menstruatia, chestii din astea, si poate iti face ecografie, in cazul in care ai simptome neobisnuite.

| OanaG a răspuns:

Te dezbraci, te asezi pe o masa, departezi picoarele si restul` tine de doctor!

Nu te mananca!

| zeenath a răspuns:

Nu uita! Intotdeauna cand mergi la ginecolog, dr. te va intreba cand ai avut ultima data menstruatia! Deci tine minte ultima data a menstruatiei ( prima zi de ciclu )! Noteaza-ti in fiecare luna pe un calendar, astfel vei putea avea un grafic! Sanatate! Consultul la ginecolog nu doare! Este bine facut din 6 in 6 luni, control de rutina!

| 80Cris a răspuns:

Ii spui care e problema si in functie de ce ii spui, iti face o ecografie, te palpeaza la burtica sau iti ia o cultura pe un betisor din vagin. Astepti sa vezi ce zice, nu te dezbraci decat atunci cand iti spune si daca e vorba numai de o ecografie nu trebuie sa-ti dai pantalonii jos. Fara emotii si fara rusine! Bafta!

| foxi a răspuns:

In nici un sex!

| KingBaroneT a răspuns:

Iei un prezervati la tine ca sa nu caute in vagin cu mana ci cu penisul bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica sa iti verifice pasarica pai iti baga decetul in ea cu un furtun si il porneste pe un ecran de calculator

| mariutza98 a răspuns:

Te ****

| zuzuita a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic.adica...doar te dezbraci si restul iti spune medicul