| Dumitruionutz3 a întrebat:

La un spital privat te operează mai bine decât la unul de stat?
Mulțumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Depinde de medic, nu neaparat de spital dar, da, eu as tinde sa cred ca e mai bine la privat. Cel mai bine ar fi sa te interesezi de anumiti medici. Sigur exista grupuri pe Facebook si cu asa ceva, ori daca nu, pe un forum poti intreba.

| Mlarisa58 a răspuns:

Nu neaparat, ai vazut Andreea Balan a nascut la privat si nu stiu ce a patit si tot la stat a ajuns. Daca chiar vrei spital privat, poti sa mergi la Regina Maria este scump dar cred ca este si ok. Daca nu vrei la privat te duci direct la spital de stat si le spui ce ai si te opereaza acolo.

| Dumitruionutz3 explică (pentru Mlarisa58):

Dar la spital de stat am înțeles că te operează rău.

| Mlarisa58 a răspuns (pentru Dumitruionutz3):

Depinde ce spital, de ex poti sa te duci la un spital de stat, iti faci operatia, totul merge bine, si te gaseste cu covid laughing
Daca chiar vrei la spital privat eu zic ca Regina Maria e cel mai bun, te duci te interesezi sau te uiti pe site ul lor si vezi daca iti convine.

| Dumitruionutz3 explică (pentru Mlarisa58):

Dar la spitalul privat sunt totuși preturile foarte mari

| Dumitruionutz3 explică (pentru Mlarisa58):

Pai când mă găsește cu covid? După operație?

| Mlarisa58 a răspuns (pentru Dumitruionutz3):

Sunt intr-adevar, dar asta e spitalul privat...

| Dumitruionutz3 explică:

Știți cumva cat ar costa o operație de hernie inghinala cu tot cu spitalizare și toate cele? Cam un total

| Mlarisa58 a răspuns (pentru Dumitruionutz3):

Am cautat pe regina maria si operatia este 3000 lei.

| Dumitruionutz3 explică (pentru Mlarisa58):

Am găsit și eu dar acea știre e din 2014