| Liviu000 a întrebat:

Laptele batut contine mai multe proteine decat laptele fiert?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| 23partyboy a răspuns:

Atata timp cat laptele batut este obtinut din lapte, cantitatea de prot ar trebui sa fie aceeasi(logic e ca si cum dintr-un kg de portocale iti poate iesi max 1 l de suc), proteinele prin fiebere se denatureaza dar nu dispar sau se evapora din lapte. oricum poti consulta etichele de la lapte si lapte batut cand mergi la un magazin

| katy95 a răspuns:

Laptele prin fierbere isi pierde din proprietati...deci asa credhappy