| Shukacu a întrebat:

Mai e laptele sanatos in ziua de azi? mai este adevarat ca o cutie contine 31 g proteine? sau e doar fals si au pus apa si lapte praf in el?
Probabil cel la punga e mult mai bun decat cel la cutie? sau cel de la sursa? care e cel mai natural lapte? Voi ce ziceti care este mai bun.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ala cumparat la litru e cel mai sanatos dar trebuie fiert cand ajungi acasa. Gospodarii astia fac calitate nu magazinele care vand prostii.

| Shukacu explică (pentru mgtow):

Man dar n-am inteles cel la sticla la punga sau la cutie?

| mgtow a răspuns (pentru Shukacu):

Ti-l baga la bidon si e direct muls din vaca.

| Shukacu explică (pentru mgtow):

Da si eu stiu un loc unde ti-l baga la sticla zice lapte de la sursa. asta e nu?

| mgtow a răspuns (pentru Shukacu):

Cam asa vine vorba.

| mona a răspuns:

Nimic nu mai gasesti sanatos in ziua de azi, in toate produs se gaseste cate un,, E,, dar fiind vorba de lapte eu prefer milli la cutie 3, 5 grasime

| Bogdan1o a răspuns:

Daca stai la sat, atunci poti merge la unul din vecinii tai sa iei lapte, dar e bun si cel din magazin, sunt o multime de firme care comercializeaza lapte, dar toate sunt bune, ma refer la cele normale, nu cele pasteurizate sau fierte nu stiu cat timp
cel la punga e bun, daca ai in oras la tine lapte la cutie zuzu sau cedra, e foarte bun
poti bea linistit cat de mult vreiwinking

| Shukacu explică (pentru Bogdan1o):

Ok Ms. man auzi tu imi cerusei id-ul? ca nu mai stiu.

| Bogdan1o a răspuns (pentru Shukacu):

Da...daca vrei sa vb....trmite-l pe privat