| Marko_7130 a întrebat:

am si eu intrebare. laptele fiert ingrasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Claudiu2011 a răspuns:

Nu ingrasa dar trebuie baut cu masura.sau daca ingasa ingrasa f putin.dar acum nu te apuca sa bei 1 l de lapte pe zi laughing))))

| Christelle a răspuns:

Nu. big grin Bineinteles, depinde si ce cantitati bei.

| vladracul a răspuns:

Hai sa ne intelegem pana nu se mai sinucide vreo fotomodela :

1. Nimic nu ingrasa un corp sanatos! nici grasimea de balena (cati exchimosi obezi ai vazut tu?)
2. Daca nu ai probleme de inima sau cu arderile - poti manca orice, cuvintele magice : diversitate si miscarea! Daca tot ce faci e sa pleci la munca, apoi direct pe canapea - liposuctia e raspunsul tau in vreo 20 de ani!
3. Cum poti afla daca ai probleme cu inima? medic
4. Cum poti afla daca ai problemele cu arderile? - mananci putin si se depune repede, ori vice versa. Mai mult e genetica treaba! Arunca o privire la parintii tai : sunt "rotunjori"? atunci e bine sa ti dieta. Daca nu, mai lasati naibii revistele alea, si manaca ce poftesti, dar din cand in cand mai baga si o salata...

Apropo pe tema asta, am vazaut cu ochii mei la Mc :

2 fete ce aratau super misto : - doi dublu cheese, o portie de aripioare, cartofi medii, placinta cu visine, si doua cola lights!

Cum naibii mai... dublu cheese, cartofi, placinta, dar cola lights ca nu ingrasa...

La fel si tu, ce mi-e ca bei lapte, ce mi-e ca'l fierbi... te vei ingrasa cu 0, 0000000001 g, iar maine vor disparea!

| scostica06 a răspuns:

Cu siguranta nu ingrasa